Life & Style

Jak dbać o konie sportowe?

Jak dbać o konie sportowe?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dbanie o konia należy do stałych obowiązków ich posiadaczy. Regularne czyszczenie, karmienie, trenowanie i wybiegi, należeć powinny do podstawowych czynności, jakie będziemy wykonywać. Tym bardziej, jeśli jest to koń sportowy, wychowywany pod profesjonalne zawody. Aby osiągnąć zamierzone efekty należy zwracać uwagę nie tylko na jego trening fizyczny, ale i psychiczny, gdyż szczęśliwe zwierzę tryskać będzie większą energią oraz zdrowiem.

Balans w treningu

Konie wymagają od nas stałej ich pielęgnacji, jednak nie możemy zapominać o tym, iż są to także zwierzęta społeczne, ceniące sobie kontakt z innymi czy to zwierzętami czy ludźmi. Dlatego zobowiązani jesteśmy im to zapewnić. Bardzo istotnym, acz często pomijanym elementem są specjalistyczne pasze dla koni sportowych.

Droższe, lecz cechujące się posiadaniem większej ilości oraz jakości składników odżywczych. Dzięki temu organizm zwierzęcia napędzany paliwem najwyższej jakości – przekłada się to na większą siłę, masę mięśniową, a w konsekwencji, lepsze wyniki. Są one dostępne na https://www.zywieniekoni.pl/kategoria-produktu/pasze-redmills/pasze-dla-koni-sportowych/.

W stałej diecie konia znajduje się również siano. W tym przypadku, dobrze jest pomyśleć o zakupie dodatkowego sprzętu do jego oczyszczania, jak parowniki Haygain. Sprzęt ten usuwa kurz i pył z siana (nawet o 99 procent), zapobiega powstawaniu chorób oddechowych oraz zabija różnorodne grzyby, bakterie czy pleśń. Zazwyczaj można w nim pomieścić do 15 kg suchego siana, a jedno urządzenie odpowiada na potrzeby 2-3 koni. W treningu fizycznym oraz w żywieniu tychże zwierząt najważniejsze jest zdrowe podejście i zachowanie właściwego balansu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*