Technika

Jak oddać iphone’a do serwisu?

Jak oddać iphone’a do serwisu?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jakie kroki należy wykonać, jeśli chcą one oddać swój iphone do serwisu. Wydawać by się mogło, że szereg działań, które należy spełnić, są po prostu rutynowe i każdy ma świadomość o ich istnieniu, jednakże prawda jest zupełnie inna. Aby przybliżyć temat i skupić się na elementarnych czynnościach, które sprawią, że nasz iphone znajdzie swoje miejsce w serwisie wystarczy skoncentrować się na poszczególnych procesach.

Backup telefonu

W telegraficznym skrócie jest to utworzenie kopii informacji, które posiada nasz iphone. Istnieją dwie metody utworzenia kopii. Pierwsza z nich to backup w usłudze iCloud. Łączymy nasze urządzenie z Wi-fi, wybieramy opcję ustawienia- nasze imię i nazwisko, a następnie wybieramy opcję iCloud, W tym momencie uaktywniamy opcję backup w iCloud. Nie rozłączając się z Wi-fi, archiwizujemy dane na naszym urządzeniu. Kolejna metoda to backup poprzez aplikacje iTunes. Wystarczy posiadać aktualną wersję programu. Podłączamy iphone do komputera, w tym momencie może pojawić się komunikat z prośbą o podanie kodu urządzenia lub hasło — czy ufać temu komputerowi. Dalsze kroki to kierowanie się krok po kroku według poleceń wyświetlanych na ekranie. W ten sposób nasze dane także zostaną zarchiwizowane.

Czy to już wszystko?

Tak naprawdę to dopiero początek. W dalszej kolejności należy przygotować hasło konta Apple ID. Przydatnym będzie także dowód zakupu w postaci paragonu. Iphone serwis to istotna kwestia dlatego nie warto przeoczyć żadnej opisanej wcześniej czynności.

Zaufaj specjalistom

Jeśli wszystkie opisane procedury są nadal niejasne, to nie ma problemu. Warto sprawdzić np. https://macworks.pl i przekonać się, że jest to dziecinnie proste.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*