Biznes i reklama

Jak sprzedać mieszkanie?

Jak sprzedać mieszkanie?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Obecne ceny mieszkań na rynku wtórnym, jak i pierwotnym są naprawdę wysokie. W największych polskich miastach notuje się kolejne rekordy średnich cen transakcyjnych. Taka sytuacja cieszy zarówno deweloperów, jak i osoby, które kilka, kilkanaście lat temu nabyły lokale mieszkalne w dobrych lokalizacjach. Sprzedaż ich dziś to pewność sporego zarobku.

Jak jednak skutecznie oraz szybko sprzedać mieszkanie? Co należy wiedzieć w tym temacie, jak przygotować się do działania?

Umiejętna wycena

Jednym z istotnych elementów, który pozwala dość szybko sprzedać mieszkanie, jest jego umiejętna, realna wycena. Wiadomo, sprzedający chce uzyskać jak najwięcej pieniędzy za nieruchomość. Jednak wystawienie na sprzedaż mieszkania za zbyt wysoką cenę sprawi, że trudno będzie oczekiwać zainteresowania potencjalnych kupców.

Profesjonalnie przygotowane ogłoszenie

Portale internetowe pełne są najróżniejszych mieszkań i domów na sprzedaż. Przeglądający kolejne podstrony w pewnym momencie odczuwają znużenie. Większość ofert na rynku wtórnym wygląda podobnie, dlatego chcąc się wyróżnić, należy umiejętnie przygotować ogłoszenie i zamieścić je na najlepszych portalach z ofertami nieruchomości. Dobre ogłoszenie będzie zawierało informacje o mieszkaniu. Muszą być bardzo dokładne, tak aby osoby zainteresowane uzyskały na tym etapie, jak najwięcej informacji. Nie należy przesadzać i zbytnio „kolorować” ogłoszenia. Wszelkie niedomówienia i tak wyjdą w trakcie oględzin lokalu. Koniecznie należy przygotować fotograficzną dokumentację, czyli zrobić zdjęcia wszystkim pomieszczeniom. Zamieszczając ogłoszenie, warto kierować się w stronę osób poszukujących nieruchomości w danym mieście regionie. Mowa o tym, aby np. ogłoszenie łatwo można było wyszukać pod hasłem “mieszkania Szczecin na sprzedaż” niż tylko “mieszkania na sprzedaż”. Skierowanie ogłoszenia na regionalne wyszukiwanie gwarantuje, że obejrzy je mała ilość osób niezainteresowanych.

Współpraca z biurem nieruchomości

Może zamiast kłopotliwej i skomplikowanej samodzielnej sprzedaży mieszkania, warto postawić na współpracę z biurem nieruchomości np. z https://elite.nieruchomosci.pl/. Co się zyskuje? Przede wszystkim nie traci się czasu na wszelkie czynności związane z przygotowaniem oferty, ustaleniem racjonalnej ceny, a także oprowadzaniem po mieszkaniu potencjalnych kupców (których może być naprawdę wiele). Współpracując z biurem nieruchomości, ma się również pewność, że zatroszczą się o wszystkie aspekty prawne, związane z dokumentacją.

Skoro wszystkie kwestie formalne dotyczące sprzedaży mieszkania zostały zrealizowane, to wystarczy tylko porządnie wysprzątać mieszkanie i oczekiwać na osoby zainteresowane jego kupnem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*