Zdrowe ciało

Jakich kosmetyków używać, mając trądzik?

Jakich kosmetyków używać, mając trądzik?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Trądzik to problem, z którym boryka się wiele osób. Dotyczy on nie tylko nastolatków, ale także osoby dorosłe. Ta uciążliwa dolegliwość potrafi skutecznie uprzykrzyć życie, a skóra nią dotknięta potrzebuje odpowiedniej troski i pielęgnacji. Konieczne jest zaopatrzenie się w niezbędne kosmetyki, które pomogą zminimalizować widoczność trądziku. 

Przyczyny powstawania trądziku 

Trądzik dotyka osób posiadających tłustą skórę, na której pojawiają się wypryski i zaskórniki. Dzieje się tak, ponieważ bakterie w tłustym środowisku doskonale się rozwijają. Dlatego musi być ona właściwie i regularnie oczyszczana, co zapobiegnie rozwojowi trądziku. Do tego celu przydadzą się kosmetyki do demakijażu przystosowane do tego typu skóry. Obowiązkowe jest także mycie twarzy pianką lub żelem, które usuną zanieczyszczenia i pomogą zmniejszyć wydzielanie sebum. Nie mogą one zawierać alkoholu, który wysuszy skórę i dodatkowo ją podrażni. Dwa lub trzy razy w tygodniu warto stosować peelingi, które złuszczą stary naskórek i odblokują pory.

Nie można także zapomnieć o regularnym stosowaniu kremów o działaniu nawilżającym. Specyficznym rodzajem tej dolegliwości jest trądzik różowaty. Charakteryzuje się on występowaniem zaczerwienień, świądem oraz pieczeniem skóry. Są to objawy charakterystyczne dla cery naczynkowej. Jest ona wrażliwa na wszelkie zmiany temperatur, a także na działanie czynników zewnętrznych. Poszukując kosmetyków, które pomogą minimalizować dolegliwości związane z trądzikiem różowatym, warto zapoznać się z ofertą dostępną na stronie https://dermakrem.pl/102-cera-naczynkowa-tradzik-rozowaty

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*