Fizjoterapia jest formą terapii fizycznej, która skupia się na ocenie, leczeniu i zapobieganiu urazom i stanom związanym z układem mięśniowo-szkieletowym. Fizjoterapeuci zapewniają techniki terapii manualnej i inne zabiegi mające na celu poprawę ruchu i funkcji, złagodzenie bólu i pomoc ludziom w powrocie do zdrowia po urazie.
Kiedy warto udać się do fizjoterapeuty?
Fizjoterapeutę można spotkać po urazie lub operacji w ramach rekonwalescencji. Możesz również udać się do niego w przypadku bólu pleców, szyi lub innych problemów mięśniowo-szkieletowych, takich jak zapalenie stawów. Fizjoterapeuta może pomóc w przypadku wielu schorzeń, w tym urazów sportowych, astmy i wysokiego ciśnienia krwi. Jeśli szukasz dobrego specjalisty, zajrzyj na stronę https://rehasanka.pl/fizjoterapeuta-warszawa/, gdzie możesz skontaktować się z fizjoterapeutą z Warszawy.
Jakie techniki stosują fizjoterapeuci?
Istnieje wiele różnych technik fizjoterapii – są one przede wszystkim uzależnione od potrzeb pacjenta. Niektóre z bardziej powszechnych obejmują:
- Masaż – może być stosowany do rozluźnienia napiętych mięśni i złagodzenia napięcia. Pomaga również w zmniejszeniu obrzęku i bólu.
- Terapia manualna – polega ona na użyciu rąk do manipulowania tkankami miękkimi w ciele, takimi jak mięśnie i ścięgna. Ma to na celu poprawę funkcji stawów, zmniejszenie bólu i przyspieszenie gojenia.
- Taping – jest on używany do wspierania kontuzjowanych lub słabych stawów tymczasowo i ma pomóc w przywróceniu stabilności i prawidłowego funkcjonowania stawów.
- Programy ćwiczeń – mogą być one dostosowane do Twoich potrzeb w celu poprawy siły, zapobiegania urazom i przyjmowania odpowiedniej postawy ciała.