Folie ochronne służą do ochrony powierzchni przed zarysowaniami i uszkodzeniami. Można je zainstalować na każdym rodzaju szkła lub okna, w tym na tych wykonanych ze szkła laminowanego, przyciemnianego, szronionego i wielu innych. Oprócz ochrony powierzchni, folie nadają jej również atrakcyjny wygląd. Istnieje wiele korzyści, które można uzyskać, gdy zainstalujesz folie ochronne na swoich oknach i szybach, oto kilka z nich

Ochrona przed promieniowaniem UV

Promieniowanie ultrafioletowe może uszkodzić wiele rzeczy, w tym Twoją skórę, więc dlaczego miałbyś pozwolić, aby uszkodziło również Twoje okna i szkło? Folie ochronne mogą zablokować do 99% promieniowania UV przed dostaniem się do Twojego domu lub biura.

Ochrona przed pęknięciami i wypadkami

Jeśli masz okno, które jest stale uderzane przez piłki lub inne przedmioty rzucane przez dzieci lub zwierzęta domowe, możesz użyć folii ochronnych, aby zapobiec pękaniu okien i szkła. Zapewnia to również ochronę przed przypadkowym pęknięciem podczas czyszczenia lub konserwacji nieruchomości.

Ochrona przed farbą lub plamami

Jeśli chcesz chronić swoje okna przed plamami z farby po zmianie wystroju, zainstalowanie na nich folii ochronnych to świetny pomysł! Nie musisz się martwić o uzyskanie farby na całej swojej nowej pracy lub konieczności ponownego malowania, ponieważ ktoś przypadkowo dostał zbyt blisko z ich pędzla.

Ochrona pożarowa

Jeśli mieszkasz w regionie o wysokim ryzyku pożarowym, zainstalowanie folii ochronnych na oknach jest doskonałym sposobem na zapewnienie im bezpieczeństwa. Folia na okno działa jak izolator i zapobiega rozprzestrzenianiu się ciepła w Twoim domu. Może również pomóc w zapobieganiu rozprzestrzeniania się płomieni, jeśli już dojdą do okien.