Biznes i reklama

Jakie zalety ma responsywna strona internetowa?

Jakie zalety ma responsywna strona internetowa?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W dzisiejszych czasach podczas tworzenia czy zamawiania strony internetowej istotne jest, czy dana strona będzie responsywna. W ogóle co to oznacza? Responsywność albo inaczej RWD – jest to proces budowania witryn, które będą dostosowywały się do urządzenia, na którym będą wyświetlane. Także jeśli nasza strona zostanie stworzona przy użyciu tej technologii, będzie doskonale wyglądać zarówno na komputerze, jak i na smartfonie czy tablecie.

Standard

Obecnie przyjęło się, by nie tworzyć stron internetowych, które nie są responsywne. Dzisiejsze projektowanie stron www bierze pod uwagę fakt, iż około połowa ruchu w sieci jest generowana na telefonach. Także podczas tworzenia witryny nie można być obojętnym na tak ogromną grupę ludzi. Obecnie strony muszą doskonale prezentować się na każdym z urządzeń.

Aktualnie

Jeśli myślimy nad stworzeniem swojego miejsca w sieci, to koniecznie należy zadbać o jego responsywność. Dzisiaj jest to normą i dlatego np. agencja reklamowa Poznań świadczy też takie usługi. Warto też wiedzieć, iż nie zawsze strona na komputery będzie taka samo wyglądała na telefonach. Można spotkać się z trendem, iż najpierw projektuje się i programuje wersję na telefon, a dopiero później to, co ma być wyświetlane na większych ekranach.

Dzięki temu nie spotkamy na naszym smartfonie niewygodnego interfejsu, w którym będzie trudno się odnaleźć. Filozofia „mobile first” znacznie upraszcza strony i korzystanie z nich a obecnie proste i skromne motywy są bardzo modne. Prosty design to coś, co obecnie króluje wśród witryn w sieci.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*