Wszystko wokół domu

Satynowe noce – miękki dotyk pościeli

Satynowe noce – miękki dotyk pościeli
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Satyna uchodzi za prawdziwą królową wśród materiałów do wykonywania pościeli. Głównie dlatego, iż jest bardzo delikatna w dotyku i pozytywnie wpływa na samopoczucie oraz zdrowie. Satyna nie podrażnia skóry. Dobrze wpływa też na włosy, które nie łamią się podczas pocierania. Poleca się ją każdemu, kto potrzebuje najwyższego komfortu snu, a pościele satynowe uchodzą za symbol luksusu.

Materiały podobne do satyny – na co się zdecydować?

Innym polecanym materiałem jest jedwab. To jednak towar luksusowy, którego cena często jest dużo wyższa niż pozostałych rodzajów pościeli. Kołdra z wypełnieniem z jedwabiu jest jednak szczególnie polecana alergikom, ponieważ nie podrażnia ich skóry, a jedwab nie przyciąga roztoczy, dzięki czemu na pościeli nie gromadzi się kurz. Jedwab jest też materiałem, który doskonale dopasowuje się do panujących warunków, dlatego też takie kołdry są doskonałym wyborem, zarówno na lato, jak i na cały rok. Kołdry całoroczne wykonane z jedwabiu na pewno będą strzałem w dziesiątkę.

Doskonale sprawdzi się też atłas, który jest gładką tkaniną wykonaną z wielu różnych surowców. Jest on bardzo dobrym zamiennikiem jedwabiu oraz satyny. Kołdry z jego wypełnieniem także sprawdzą się zarówno zimą, jak i latem. Wybór odpowiedniej pościeli jest niezwykle ważny, ponieważ to właśnie ona świadczy o tym, jak bardzo komfortowy będzie sen. Pozwala więc na pełne zrelaksowanie się.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*