Zdrowe ciało

Kiedy zgłosić się do dietetyka

Kiedy zgłosić się do dietetyka
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Konsultacja dietetyczna jeszcze do niedawna była czymś wstydliwym. Uważano, że do tego rodzaju specjalisty chodzą tylko osoby bardzo otyłe, które chcą lub muszą schudnąć. Na szczęście zaczyna się to zmieniać i o wizycie u dietetyka mówimy tak samo jak o wizycie u internisty.

Kto powinien skonsultować się z dietetykiem

Do dietetyka powinny udać się wszystkie te osoby, które źle się czują w swoim ciele, a w zmianie sposobu odżywiania widzą ratunek dla swojego zdrowia i samopoczucia. I wbrew stereotypom nie muszą to być osoby bardzo grube.
Niektóre przewlekłe choroby bardzo wyniszczają nasz organizm. Dobrze dobrany plan żywieniowy pomoże nam powoli i spokojnie wrócić do zdrowia i wyglądu sprzed okresu choroby. Taki plan pomoże Ci ułożyć np. Instytut Medycyny Funkcjonalnej. Specjaliści z instytutu wiedzą, jak dobrze ułożyć dietę, by pacjent szybko nadrobił braki w mikroelementach.

Sportowcy również powinni być pod stałą opieką dietetyka. Ich jadłospis musi być tak skonstruowany, by dostarczać im wystarczającą ilość kalorii przy wzmożonym wysiłku fizycznym oraz optymalną ilość kalorii gdy wysiłek jest mniejszy.
Przyszła mama, która boi się, że jej figura po ciąży będzie zniszczona również może skonsultować się z dietetykiem, by dowiedzieć się co i w jakich ilościach jeść, by dziecko dobrze się rozwijało a jej sylwetka za bardzo na tym nie ucierpiała.

Przysłowie mówi, że jesteś tym co jesz, dlatego ważne jest, aby nasz jadłospis był dostosowany do naszych potrzeb. Jeżeli nie będzie, ucierpi na tym nasze zdrowie i będziemy mieli gorsze samopoczucie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*