Wszystko wokół domu

Kilka sztuczek na uprzestrzennienie niewielkiego ogrodu

Kilka sztuczek na uprzestrzennienie niewielkiego ogrodu
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każdy nawet najmniejszy ogród może stanowić piękną oprawę domu. Dodaje mu lekkości, klasy i stanowi wizytówkę jego właścicieli. Zaaranżowanie małej przestrzeni ogrodu nie jest łatwą sprawą. Zazwyczaj mamy tendencję do przeładowania różnymi roślinami i przedmiotami. Rośliny mają tendencję wymykania się spod kontroli, przez co coraz bardziej zabierają przestrzeń i zmniejszają ogród. Zbyt duża ilość elementów ogrodowych oraz złe rozplanowanie przestrzeni wokół domu może burzyć harmonię i ład. Ważne jest wtedy zastosowanie kilku sztuczek, aby mały ogród zaaranżować z gustem i by stanowił on dobre miejsce do wypoczynku.

Triki dla uprzestrzennienia małych ogrodów

Oto parę sztuczek do powiększania optycznego naszego ogródka:

  1. Nieregularne linie. Stworzenie na wzór francuskich ogrodów różnego rodzaju kształtnych żywopłotów sprawi wrażenie większej przestrzeni. Należy unikać prostych linii, które optycznie zmniejszają przestrzeń.
  2. Rośliny różnej wysokości. Zastosowanie różnego rodzaju gatunków kwiatów, krzewów lub drzewek ogrodowych sprawi wrażenie bujności i zwiększy przestrzeń. Należy również tak dobierać gatunki roślin, aby harmonizowały z przestrzenią poza ogrodem. Dzięki temu będzie można odnieść wrażenie, że ogród ciągnie się dalej niż w rzeczywistości. Duże drzewa i krzewy posadźmy w rogach ogrodu, aby nie zabierały i nie zamykały przestrzeni ogrodu.
  3. Zastosowanie donic ogrodowych. Na przylegających do ogrodu tarasach warto zaopatrzyć się w spójne z całością rośliny rosnące w donicach, które będą stanowiły pomost pomiędzy przestrzenią domu i ogrodu.
  4. Jeśli lubimy spędzać wolny czas w ogrodzie, niezbędne będą meble ogrodowe. Wybierzmy te lekkie, które będą dobrze współgrały z przestrzenią i nie zabiorą zbyt dużo miejsca.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*