Technika

Komputer dla grafika – jakie musi mieć właściwości?

Komputer dla grafika – jakie musi mieć właściwości?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zawód grafika komputerowego nierozłącznie związany jest ze śledzeniem nowych trendów. Nie tylko tych dotyczących modnych kolorów i motywów, ale również związanych z oprogramowaniem oraz sprzętem. I chociaż technologia się zmienia, to pewne najważniejsze rzeczy w parametrach komputera, które ułatwiają pracę, są niezmienne.

Najważniejsze parametry

Zakupiony komputer do grafiki powinien być przede wszystkim wyposażony w dobrą kartę graficzną. Nie musi być to topowy model, ale warto kupić nadal wspieraną generację. Aktualizacje sterowników dostarczane przez producentów bardzo często poprawiają komfort i wydajność pracy z programami graficznymi. Jeżeli nie będziemy zajmować się modelowaniem przestrzennym lecz grafiką 2D, to nawet karta z niższej półki powinna zapewnić nam odpowiednim komfort pracy.

W sprzęcie grafika, bardzo ważny jest również pojemny i wydajny dysk SSD. Praca takiej osoby ściśle związana jest z obsługą dużej ilości plików, stąd też szybki i pojemny dysk SSD zapewni nam odpowiednią wydajność. Należy jednak nie rezygnować z dysku HDD, gdyż ten może śmiało służyć nam jako miejsce do archiwizowania starszych projektów.

Komputer powinien być wyposażony również dużą ilość wydajnej pamięci operacyjnej. To właśnie RAM zapewni nam możliwość pracy na wielu projektach jednocześnie, bez nagłych problemów ze spowolnieniem komputera.

Zakupiony sprzęt powinien również dysponować dużą ilością złączy video (HDMI oraz DisplayPort). To one zapewnią nam możliwość podpięcia duże ilości urządzeń peryferyjnych oraz urządzeń wyświetlających obraz. Na http://www.cebit.pl/ dostępnych jest wiele urządzeń, które przydarzą się każdej osobie zajmującej się graficzną obróbką.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*