Technika

Na czym polega programowanie CAD i CAM?

Na czym polega programowanie CAD i CAM?
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Oprogramowanie CAD/CAM umożliwia optymalne funkcjonowanie obrabiarek CNC, kształtując tym samym przyszłość wielu branż. Jest to narzędzie dwuetapowe, dostosowane do indywidualnych potrzeb obrabiarek numerycznych.

Dlaczego warto korzystać z oprogramowania CAD/CAM?

Oprogramowanie CAD i CAM zostało stworzone z myślą o maszynach CNC. Odpowiednio dobrany, dwuetapowy program zapewnia optymalne wykorzystanie możliwości, jakie posiadają wspomniane urządzenia. Narzędzie działa dwuetapowo. Pierwszym etapem jest oprogramowanie CAD (Computer Aided Design), obejmujące projektowanie. Działanie to jest wspomagane komputerowo, z wykorzystaniem modelowania graficznego. Korzystając z tego rozwiązania można stworzyć nowoczesne wizualizacje projektów. W pierwszej kolejności należy wykonać ogólną koncepcję projektu, a na jej podstawie cyfrową makietę w trzech wymiarach oraz właściwy model.

Oprogramowanie CAD ( Computer Aided Manufacturing) to nic innego, jak komputerowe wspomaganie wytwarzania obiektów zaprojektowanych na etapie CAD. Inaczej rzecz ujmując, jest to przetworzenie określonych informacji na instrukcje maszynowe, niezbędnych do zaprojektowania prawidłowej pracy urządzeń. Więcej szczegółów dotyczących przedmiotowej kwestii można znaleźć w zasobach witryny https://ds-technic.com/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*