Life & Style

Pellet drzewny – jakie ma plusy?

Pellet drzewny – jakie ma plusy?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pellety drzewne są produkowane ze sprasowanych kawałków drewna, które zostały podgrzane do wysokiej temperatury. Następnie są one przetwarzane na małe, cylindryczne granulki, które mogą być spalane w piecach i kotłach opalanych drewnem.

Pelety drzewne są alternatywą dla stosowania węgla lub oleju. Są one odnawialnym źródłem paliwa, które ma wiele zalet w porównaniu z paliwami kopalnymi. Oprócz tego, że są przyjazne dla środowiska, są również bardziej wydajne i opłacalne niż inne paliwa.

Pellety drzewne mają wiele zalet w stosunku do innych rodzajów paliw stosowanych do ogrzewania domów. Są to:

Czystsze

Pellety drzewne wytwarzają mniej dwutlenku węgla (CO2) niż węgiel, gaz czy olej. Dzieje się tak, ponieważ są one wykonane z odnawialnej biomasy (odpadów drzewnych), która może być ponownie uprawiana. Oznacza to, że używając pelletów drzewnych nie uwalniasz węgla do atmosfery, jak w przypadku paliw kopalnych takich jak węgiel, olej czy gaz. W rzeczywistości, jedna tona pelletu drzewnego zawiera około 80% mniej CO2 niż jedna tona węgla i około 50% mniej niż jedna tona gazu ziemnego.

Odnawialne 

Pellety drzewne są zasobem odnawialnym, ponieważ są produkowane z odpadów drzewnych – drzew, które zostały wycięte, aby zrobić miejsce dla nowego wzrostu. Tak długo jak jest wystarczająco dużo miejsca dla nowych drzew, zawsze będzie wystarczająco dużo odpadów drzewnych, aby wyprodukować więcej pelletów! W przeciwieństwie do paliw kopalnych, takich jak węgiel czy gaz, które potrzebują milionów lat, aby naturalnie uformować się w ziemi, zanim zostaną wydobyte przez ludzi i spalone w naszych domach.

Jeśli chcesz skorzystać z takiego rozwiązania, to pellet Łódź, jest miastem, w którym zrealizujesz cel.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*