Zdrowe ciało

Wskazania do Terapii Orthokine

Wskazania do Terapii Orthokine
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zwyrodnienie stawów to choroba atakująca stawy wywołana pogorszeniem stanu chrząstki. Chrząstka to element, który umożliwia sprawne przesuwanie się między sobą powierzchni stawowych, czyli odpowiada za amortyzowanie ruchów. Jest to choroba wyraźnie skorelowana z wiekiem. Ryzyko jej wystąpienia  wzrasta już po 40. roku życia, co czyni ją najczęstszą chorobą stawów. Jednak to nie jedyna przyczyna trudności ruchowych i dolegliwości bólowych układu ruchu.

Terapia Orthokine – kto może się jej poddać?

Współczesna medycyna dysponuje różnymi sposobami i metodami walki z zwyrodnieniami układu ruchu. Pacjenci z chorobami stawów mogą skorzystać na przykład z terapii Orthokine, która polega na wstrzyknięciu pacjentowi jego własnych białek przeciwzapalnych. Do organizmu nie są więc wprowadzane żadne substancje obcego pochodzenia. To sprawia, że metoda jest bezpieczna. Od pacjenta pobierana jest krew, z której uzyskuje się właściwe białka. Kolejny etap to ich namnożenie, a następnie podanie osobie chorej w postaci wstrzyknięcia. Metoda pozwala na spowolnienie lub całkowite zatrzymanie degradacji chrząstki oraz stanów zapalnych.Ogranicza również ból. 

Terapia jest wskazana w przypadku choroby zwyrodnieniowej stawów oraz stanów zapalnych stawów o różnym nasileniu. Może być również stosowana przy urazach mięśni i ścięgien. Zalecana jest w przypadku odczuwania bólów korzeniowych pleców. Przeprowadzana jest w specjalistycznych ośrodkach w bezpieczny sposób. Choroby stawów oraz urazy układu ruchu są bardzo często i nieleczone doprowadzają do utraty sprawności ruchowej. Więcej na jej temat można przeczytać na http://orthokine.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*