Zdrowe ciało

Rodzaje szczoteczek do zębów – jaką wybrać do codziennego użytku?

Rodzaje szczoteczek do zębów – jaką wybrać do codziennego użytku?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wygląd zębów jest bardzo ważny dla współczesnego człowieka. Robimy wszystko, by nasz uśmiech był śnieżnobiały i nieskazitelny. Niektórzy już w dzieciństwie noszą aparat korygujący zgryz, inni na ten krok decydują się dopiero w dorosłym życiu. Ostatecznością w walce o piękne zęby są nowe korony lub licówki, których wykonanie kosztuje krocie. Warto pamiętać jednak, że najważniejsze jest zdrowe uzębienie. Najlepiej znaleźć stomatologa, który pomoże naprawić na wszelkie szkody i dobrze doradzi w kwestii doboru szczoteczki, czy też pasty przed podjęciem bardziej inwazyjnych działań. Jeśli więc interesuje nas wysokiej klasy dentysta Poznań, Wrocław lub inne duże miasto będą idealnym miejscem do poszukiwań takiego specjalisty.

Akcesoria do mycia zębów

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów szczoteczek. Możemy wybrać model soniczny dbający o nasze zęby, wprawiając włókna szczotki w ruch za pomocą fal dźwiękowych lub wersję oscylacyjną, której okrągła końcówka zasilana baterią dotrze do każdego zakamarka jamy ustnej. Większość z nas używa jednak tradycyjnej szczoteczki do zębów.

Niezależnie od tego, na jaki model się zdecydujemy, ważna jest twardość włosia. Pamiętajmy, że tzw. miękka szczoteczka jest wskazana przede wszystkim dla najmłodszych dzieci. Młodzież i dorośli powinni wybierać  włosie średnio twarde lub twarde, skutecznie usuwające wszelkie zanieczyszczenia oraz osad zbierający się w zagłębieniach. Niektórzy producenci proponują także gumowe wypustki znajdujące się na główce szczoteczki służące do dbania o higienę języka oraz śluzówki policzków, jednak nie jest to element obowiązkowy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*