Wszystko wokół domu

Rodzaje wanien i baterii wannowych

Rodzaje wanien i baterii wannowych
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wanna to podstawowy element wyposażenia łazienki. Mimo, że obecnie większość osób rezygnuje z niej na rzecz prysznica, to jednak dalej istnieje mnóstwo osób, które nie wyobrażają sobie zakończenia ciężkiego dnia za pomocą długiej, relaksującej kąpieli.

Podział wanien

 

 1. Wanny dzielimy ze względu na materiał:

  akrylowe – najbardziej popularne, lekkie, łatwe w czyszczeniu. Należy pamiętać, by kupować tylko wanny dobrej jakości, gdyż jeśli warstwa

  akrylu będzie zbyt cienka, to wanny będą podatne na pękania i prześwity.

  żeliwne emaliowane – bardzo trwałe, odporne na uszkodzenia i proste w czyszczeniu. Ich największym minusem jest waga, przez co transport jak i instalacja takiej wanny może być problematyczna.

  stalowe emaliowane – trwałe, odporne na uderzenia i środki chemiczne.Są względnie lekkie. Największym minusem takiej wanny jest to, że nalana woda bardzo szybko się wychładza.

  ze sztucznego marmuru – solidne, odporne na uszkodzenia, bardzo eleganckie i stylowe. Niestety – bardzo ciężkie oraz drogie.

 2. Ze względu na kształt:

  prostokątne
  narożne
  okrągłe
  owalne

  Występuje także podział na wanny wolnostojące, które często posiadają bardzo atrakcyjny design i są wykorzystywane do ozdoby łazienki, a także wanny pod zabudowę. Są to zazwyczaj wanny stalowe, które izoluje się styropianem, a następnie całość ozdobnie wykańcza.
  Osobną kategorią są wanny wyposażone w opcję hydromasażu. Jest to coraz bardziej popularne i coraz tańsze rozwiązanie.
   

 3. Podział baterii wannowych

  Większość baterii wannowych ma w korpusie przełącznik, który pozwala im na instalację odnogi prysznicowej i z tego powodu zazwyczaj nazywa się je bateriami wannowo-prysznicowymi.

 4. Baterie wannowe dzielimy na:

baterie ścienne natynkowe
baterie ścienne podtynkowe
baterie wannowe termostatyczne (natynkowe i podtynkowe)
baterie stojące wielootworowe.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*