Wszystko wokół domu

W jaki sposób czyścić i pielęgnować płytki

W jaki sposób czyścić i pielęgnować płytki
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Płytki to stały element wykańczania mieszkań. Świetnie sprawdzają się i na podłogach i na ścianach. Można je kłaść w każdym pomieszczeniu, a szczególnie płytki ceramiczne chętnie wykorzystywane są w łazienkach czy kuchniach, gdzie jest więcej wilgoci czy też podłogi i ściany narażone są na więcej zabrudzeń. Jednak jak odpowiednio dbać o płytki, aby nam długo służyły?

Ważny jest rodzaj płytek

Kupując płytki warto zachować chociaż jedno opakowanie, ponieważ na nim lub na kartonie technicznym będą wszelkie informacje o płytkach oraz zalecenia producenta. Może tam być też jasno napisane jakimi środkami można czyścić płytki i co jaki czas należy je impregnować itd. Na rynku jest dostępnych bardzo dużo środków do czyszczenia płytek. Ale środki nazwane uniwersalnymi nie zawsze takie są.

Najłatwiej w czystości jest utrzymać płytki szkliwione, ponieważ można je po prostu zamieść czy odkurzyć i umyć łagodnym detergentem, a potem pozostawić do wyschnięcia. Z kolei płytki z gresu wymagają więcej pracy, ponieważ trzeba je regularnie impregnować. Ale można je także myć zwyczajnymi środkami myjącymi i pozostawić do wyschnięcia.

Jeszcze inaczej dba się o płytki winylowe, czy ich bardziej luksusową odmianę płytki LVL. W przypadku posiadania takiej podłogi najpierw trzeba ją zamieść lub odkurzyć, a potem umyć ciepłą wodą z detergentem przeznaczonym do mycia właśnie tych płytek. Nie może to być zwykły środek uniwersalny. Potem trzeba je wytrzeć do sucha np. suchym mopem. A zatem przysparzają więcej pracy, ale efekt jest tego warty.

Bogaty wybór płytek winylowych znajdziesz na przykład w sklepie Podłogi-Expona.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*