Life & Style

W jaki sposób pielęgnować rośliny?

W jaki sposób pielęgnować rośliny?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każdy hodowca roślin marzy o tym, aby przyspieszyć wzrost swoich upraw i zmaksymalizować zbierane plony. Pozwalają na to systemy hydroponiczne, które wymagają jednak określonej pielęgnacji i poświęcenia im nieco swojego czasu, uwagi i szczególnej opieki. Jak więc dbać o rośliny w hydroponice? Czy rodzaj wybranego systemu hydroponicznego ma znaczenie?

Uprawa roślin w pomieszczeniach zamkniętych – podstawowe zasady

Stojąc przed wyborem odpowiedniego dla siebie systemu uprawy, należy wiedzieć, że nie istnieje jedna, uniwersalna i odpowiednia dla wszystkich hodowców technika. To, czy zdecydujemy się na aero-hydroponikę, Nutrient Film Technique (N.F.T.), systemy „przepływ-odpływ”, czy też systemy kropelkowe, zależeć będzie od postawionych przed sobą celów hodowlanych i możliwych do zagospodarowania na ten cel funduszy. Zawsze jednak pamiętać należy o podstawowych wymogach obowiązujących w tego rodzaju hodowli.

Jedną z bezsprzecznych zasad jest utrzymywanie odpowiedniego stopnia wentylacji w pomieszczeniach hodowlanych. Zapewnia to odpowiedni poziom niezbędnego do wzrostu dwutlenku węgla i zapobiega nadmiernej wilgotności mogącej przyczynić się do niszczenia upraw. Ważne są też moc oraz barwa zastosowanych źródeł światła. A także ich odległość od roślin. Przyjmuje się, że powinna ona być tak mała, jak to tylko możliwe. Pamiętać należy również o odpowiednio zbilansowanym odżywianiu roślin czystymi i kompletnymi nawozami płynnymi (ewentualnie stałymi, lecz o bardzo dobrej rozpuszczalności).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*