Wszystko wokół domu

Co sprawdzi się jako dekoracja stołu?

Co sprawdzi się jako dekoracja stołu?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pięknie udekorowany, elegancki stół stanowi niewątpliwie wizytówkę gospodarza i wręcz zaprasza do wspólnej uczty. Ozdabiając stół i planując poszczególne składniki jego dekoracji możemy postawić na klasykę lub nowoczesny twist. Niewątpliwie chwile spędzone przy wykwintnie zastawionym stole mijają dużo przyjemniej i sprawiają, że wspomnienie wieczoru pozostaje z nami na dłużej.

Jednym z najważniejszych elementów dekoracji stołu jest jego okrycie. Warto więc wybrać obrus wysokiej jakości, utkany z dobrych jakościowo materiałów. Bieżniki stołowe to element, który potrafi odmienić charakter stołu, ożywić go i podkreślić, bądź przełamać jego kolorystykę.

Świeczki dekoracyjne to niezastąpiony element dekoracji stołu. Niezwykle przyjemne światło świecy działa kojąco i tworzy wyjątkowy nastrój. Dobrze wybrać świeczkę w kolorze i wzorze pasującym do reszty aranżacji stołu i pomieszczenia.

Kolejnym punktem, o który warto zadbać są świeże kwiaty ustawione w eleganckich, specjalnie dobranych wazonach. Nic tak nie dekoruje stołu, jak bukiet świeżych, pachnących kwiatów. Dekorując stół, można również zainwestować w maty czy podkładki pod talerze. Chronią one obrus przed zabrudzeniami, jak również stanowią kolejny mocny punkt dekoracyjny.

Jaką kolorystykę wybrać?

Podczas wyboru dekoracji stołu bardzo ważną kwestią jest dobór odpowiedniej kolorystyki. Kolory powinniśmy dobierać tak, żeby zgrywały się z barwami wnętrz naszego domu. Klasyczna biel jest wyborem uniwersalnym i sprawdzającym się w każdych warunkach. Czasem warto jednak wprowadzić nutę ekstrawagancji i postawić na srebrny czy złoty obrus. Na złotym obrusie pięknie będą prezentowały się czerwone, bądź czarne dodatki.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*