Life & Style

Czy biżuterię można nosić także do pracy?

Czy biżuterię można nosić także do pracy?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Stylizacje do pracy to zdecydowanie najczęściej zakładane zestawy. Chcemy się w nich nie tylko świetnie czuć, ale i równie dobrze wyglądać. Z dbałości o każdy element ubioru nie należy lekceważyć dodatków. Mimo, że ich nazwa wskazuje na to, że są jedynie uzupełnieniem, nie dajmy się zmylić, bo właśnie te szczegóły mogą decydować o końcowym efekcie i charakterze całości. Biżuteria – bo o niej będzie mowa. Co wybrać, a czego unikać. Oto kilka wskazówek.

Modnie i wygodnie

Biżuteria, na którą się zdecydujemy będzie zależała od charakteru wykonywanej pracy. Jako priorytet powinno zostać potraktowane bezpieczeństwo własne jak i osób, z którymi mamy kontakt. Zakładanie niektórych akcesoriów, co zwłaszcza widoczne jest przy pracy z różnego typu maszynami, stwarza niepotrzebne ryzyko dla zdrowia. Drugą kwestią jest wygoda. W końcu nawet podczas statycznej pracy przy biurku, ciężka biżuteria, na przykład w postaci długich metalowych kolczyków po kilku godzinach będzie sprawiała dyskomfort i utrudniała koncentrację.

Jeżeli chodzi o design warto postawić na klasyczne rozwiązania. Uniwersalne małe koła na pewno sprawdzą się do eleganckich stylizacji, ale także doskonale uzupełnią luźniejszy ubiór. Wybierając dopasowane komplety, takie jak np. https://eliza.pl/10-bransoletki, na pewno będziemy budować wrażenie poukładanych i profesjonalnych. Ulubionym dodatkiem kobiet są bransolety ściśle przylegające do nadgarstka, często są to wyraziste modele, ale przez idealne dopasowanie do ręki w ogóle nie przeszkadzają. Ich zalety zauważą zwłaszcza osoby, których praca opiera się na wykorzystywaniu zdolności manualnych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*