Life & Style

Gdzie i jak nauczyć się jazdy na snowboardzie?

Gdzie i jak nauczyć się jazdy na snowboardzie?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Snowboard to zimowy sport zyskujący z roku na rok na popularności, ponieważ dostarcza niezapomnianych przeżyć. Mogą go z powodzeniem uprawiać osoby w różnym wieku – zarówno dorośli, jak i dzieci. Rozpoczęcie jazdy na desce nie jest jednak zadaniem zbyt łatwym i wymaga odpowiedniego przygotowania, a także przynajmniej kilku lekcji pod okiem profesjonalnego instruktora. Jeśli interesuje nas dobra szkółka narciarska Folgarida to włoska miejscowość, w której taki podmiot funkcjonuje od wielu lat.  

Praktyka ma kluczowe znaczenie

Aby nauczyć się jazdy na snowboardzie, należy zacząć od wzmocnienia wytrzymałości ciała, w tym zwłaszcza siły nóg. Bez odpowiedniego przygotowania fizycznego przyswojenie prawidłowej techniki będzie bowiem niezwykle utrudnione. Pamiętajmy, że jednym z kluczowych warunków szybkiego opanowania podstaw jest umiejętne uginanie oraz prostowanie kolan w trakcie jazdy. Pozwala to efektywniej pokonywać nierówności terenu i daje większą pewność w poruszaniu się po śniegu. Najlepszym rozwiązaniem jest zapisanie się do szkółki narciarskiej i ćwiczenie pod okiem doświadczonego instruktora. Takie lekcje dadzą nam niezliczone wręcz korzyści – m.in. zostaniemy wyposażeni w wiedzę dotyczącą właściwej postury, sposobów radzenia sobie z trudnościami na stoku, a także zasad bezpieczeństwa.

Oprócz tego fachowiec na bieżąco będzie wskazywał nam, co robimy dobrze, a co wymaga jeszcze znacznej poprawy i praktyki. Oczywiście powinniśmy też zadbać o dobrej jakości sprzęt i strój. Optymalnym miejscem do rozpoczęcia swojej przygody ze snowboardem jest kurort we Włoszech. Warto postawić zwłaszcza na szkółkę narciarską w Val di Sole, gdyż pracują tam bardzo doświadczeni i wyjątkowo empatyczni instruktorzy. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*