Wszystko wokół domu

Gdzie najlepiej zakupić energooszczędną lampę lub żarówki?

Gdzie najlepiej zakupić energooszczędną lampę lub żarówki?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Najlepszym miejscem do zakupu energooszczędnych lamp i żarówek jest specjalistyczny sklep z oświetleniem. Sklepy z oświetleniem cechuje najszerszy wybór produktów w postaci lamp, reflektorów, żarówek, czy koniecznego okablowania i akcesoriów montażowych. Specjaliści mogą również doradzić przy podejmowaniu decyzji, jeżeli priorytetem jest dla Ciebie wyraźne światło i oszczędność energii.

Certyfikat Energy Star

Każdy sklep z oświetleniem, będzie w stanie zaoferować Ci energooszczędne żarówki, w końcu mamy XXI wiek! Trudniejszym jest jednak znaleźć te, które zauważalnie są wydajniejsze niż inne.

Koniecznie szukaj oceny Energy Star na opakowaniu produktu lub na stronie internetowej, jeśli decydujesz się na zakupy online. Te oceny mówią, ile energii żarówka zużyje w ciągu swojego życia i ile dzięki temu, będziesz w stanie zaoszczędzić. Im wyższa liczba, tym zdecydowanie lepiej.

Większość dużych sklepów sprzedaje żarówki energooszczędne, ale nie wszystkie są certyfikowane za swoją skuteczność.

Żarówki tradycyjne, czy te LED-owe?

Tradycyjne żarówki są standardem na świecie od ponad 100 lat, ale mają szereg wad. Na przykład zużywają dużo energii, a ich żywotność jest stosunkowo krótka. Ponadto są bardzo kruche i łatwo się tłuką.

Diody LED zużywają tylko 20% energii potrzebnej do działania tradycyjnych żarówek i do 80% mniej niż kompaktowe lampy fluorescencyjne (CFL). Oznacza to, że przez lata zaoszczędzisz sporo pieniędzy na rachunku za prąd.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*