Life & Style

Jak możemy poradzić sobie z szerszeniami i osami na naszym podwórku?

Jak możemy poradzić sobie z szerszeniami i osami na naszym podwórku?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli masz problem z szerszeniami i osami w swoim podwórku, jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby pomóc w ich kontroli.

Szerszenie i osy są uważane za szkodniki, ponieważ mogą cię użądlić i uprzykrzyć ci życie. Jedzą też nasze jedzenie i rujnują nasze ogrody. Dobrą wiadomością jest to, że można się ich pozbyć bez użycia środków owadobójczych lub innych szkodliwych substancji chemicznych. Oto kilka wskazówek, jak radzić sobie z szerszeniami i osami na podwórku:

Utrzymuj swoje kosze na śmieci w czystości

Upewnij się, że pojemniki na śmieci mają szczelnie dopasowane pokrywy, aby szerszenie nie mogły dostać się do środka, aby założyć gniazdo. Jeśli szerszenie zagnieżdżają się wewnątrz puszek, usuń je natychmiast, gdy je zobaczysz. Możesz również użyć papieru na muchy lub lepkich desek wokół zewnętrznych pojemników na śmieci, aby utrzymać muchy i inne owady, które przyciągną uwagę szerszeni i zniechęcą je do próby założenia gniazda w pojemnikach na śmieci.

Używaj preparatów na szerszenie i osy

Jeśli mamy do czynienia z dużą infestacją szerszeni lub os, może warto zakupić preparaty, które są specjalnie zaprojektowane do zabijania tych owadów. Na rynku jest wiele odmian, ale wszystkie działają poprzez rozpylenie bezpośrednio do gniazda i zabicie znajdujących się w nim os lub szerszeni. Takie preparaty znaleźć możemy chociażby na stronie https://sklepvaco.pl/Osy-i-szerszenie-c67.

Używaj karmników dla ptaków

Ptaki są naturalnymi drapieżnikami szerszeni i os, więc pomogą utrzymać te szkodniki na dystans, jeśli zapewnisz im źródła pożywienia, takie jak karmniki dla ptaków, łaźnie dla ptaków i domy dla ptaków w pobliżu domu lub obszaru ogrodu, w którym żyją. Jednak nie zapominaj utrzymywać karmniki w czystości, aby zapobiec gromadzeniu się pleśni lub bakterii, które mogą być niebezpieczne dla ptaków.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*