Life & Style

Kiedy zacząć dbać o rozwój dziecka?

Kiedy zacząć dbać o rozwój dziecka?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Umysł człowieka jest najbardziej chłonny w kilku pierwszych latach życia. To wtedy poznaje się świat i wszystko to co wokoło. Zdobyta raz wiedza zostaje z człowiekiem na całe życie. O rozwój dziecka warto już dbać w pierwszych latach.

Już od pierwszych miesięcy

Nawet, jeśli niemowlę jeszcze zbyt wiele nie rozumie, to już wtedy poznaje otaczającą rzeczywistość. Możemy stymulować jego mózg, na przykład za pomocą mat edukacyjnych Humbi. Spełniają one kilka funkcji jednocześnie. Dla najmniejszych dzieci będą wygodnym miejscem do leżenia na podłodze – ich miękka powierzchnia doskonale się do tego nadaje. To jednak nie wszystko – za pomocą kolorów można pobudzić mózg do działania. Kontrastujące ze sobą elementy pozwolą dziecku na dostrzeżenie pierwszych ważnych szczegółów. Dalszy rozwój na takiej macie będzie przebiegał wraz z kolejnymi latami.

Litery i cyfry

Gdy dziecko będzie nieco większe, zacznie dostrzegać litery oraz cyfry. To świetna sposobność by nauczyć go tych elementów jeszcze przed pójściem do przedszkola. Wtedy już na starcie zabłyśnie swoją wiedzą. W miarę upływu kolejnych miesięcy dziecko powinno nauczyć się czytać i pisać. Gdy już tego dokona – może użyć się stolic państw, a wcześniej – rozpoznawać ich flagi.

Języki to kolejna ważna rzecz w nauce. To właśnie za młodych lat najlepiej przyswaja się inną mowę. Piosenki w języku angielskim to najlepszy sposób na zapoznanie się z językiem. Następnie pociecha uczy się samodzielnie wypowiadać obce słowa i budować pierwsze zdania. Wiele innych przedmiotów, dzięki którym dziecko szybciej będzie poznawało świat, można znaleźć na https://okiemmaluszka.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*