Wszystko wokół domu

Jak ułatwić sobie sprzątanie w domu?

Jak ułatwić sobie sprzątanie w domu?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Utrzymywanie porządku w mieszkaniu z pewnością nie jest najbardziej inspirującą czynnością jaką można sobie wyobrazić. Jednak obowiązek ten wykonują wszyscy, oczywiście jedni częściej drudzy rzadziej. Czy proces ten można sobie w jakiś sposób ułatwić i uprzyjemnić? W tym artykule przedstawimy kilka sposobów na to, aby domowe porządki mogły zostać wykonane szybciej oraz efektywniej.

Od czego zacząć?

Dobra organizacja oraz przygotowanie odpowiednich produktów to już połowa sukcesu. Warto zadbać o to, aby mieć wszystko, co potrzebne pod ręką, najlepiej w jednej przeznaczonej do tego szafce bądź półce. Nie zaszkodzi także sprawdzenie urządzeń dostępnych na rynku. Odkurzacze, mopy czy też roboty sprzątające obecnie można dostać w naprawdę niewielkiej cenie, a ich funkcje z pewnością nam ułatwią pracę.

Pomocnicy w domowych porządkach

Profilowane pędzelki – to odpowiedni sprzęt do walki z kurzem i brudem znajdującym się w trudno dostępnych miejscach.

Ściereczki (bawełniane, z celulozy lub mikrofibry) – produkty te znajdują zastosowanie w czyszczeniu powierzchni o małej odporności na zarysowania.

Ściereczki nasączane – zawierające dodatek odpowiednich detergentów z łatwością pomogą zetrzeć nagromadzony kurz oraz nieprzyjemne osady z czyszczonych miejsc.

Roboty do mycia okien – innowacyjny produkt, o którym jeszcze kilka lat temu mogliśmy jedynie pomarzyć. Obecnie dostępny jest praktycznie w każdym z lepszych sklepów AGD/RTV. Wystarczy go zamocować na oknie i włączyć. Resztą zajmie się już sam robot.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*