Budowlanka

Na co zwrócić uwagę kupując drzwi wejściowe do mieszkania?

Na co zwrócić uwagę kupując drzwi wejściowe do mieszkania?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wybierając drzwi wejściowe do mieszkania, musimy najpierw zadecydować z jakiego materiału mają być wykonane. Na rynku dostępne są różne ich rodzaje: aluminiowe, stalowe, drewniane, jak również wyprodukowane z tworzywa PCV, czy włókna szklanego. Powyższe wersje różnią się między sobą izolacyjnością termiczną, dźwiękoszczelnością oraz odpornością na czynniki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne.

Po drugie, ważny jest także poziom zabezpieczeń przed włamaniem, wyrażony w sześciostopniowej klasie bezpieczeństwa, co podlega certyfikacji. Kolejna sprawa to wybór kolorystyki skrzydła. Jeśli chodzi o drzwi zewnętrzne antracyt to obecnie kolor bardzo popularny, zwłaszcza w nowoczesnym budownictwie mieszkalnym. Oprócz parametrów technicznych produktu istotne znaczenie ma również jego właściwy montaż (prawidłowo osadzone chronią bowiem wnętrze mieszkania przed stratami ciepła). Najlepiej zatem powierzyć to zadanie fachowcom, którzy posiadają odpowiednie umiejętności i doświadczenie.

Gdzie kupić drzwi zewnętrzne?

Drzwi wejściowe o określonych rozmiarach dostępne są w licznych sklepach. Jeśli natomiast chcemy zamówić produkt na indywidualny wymiar, powinniśmy skorzystać z oferty firmy zajmującej się sprzedażą stolarki budowlanej. Należy wówczas umówić się na dokonanie dokładnych pomiarów. Po przyjęciu zlecenia oraz wpłacie zaliczki pozostaje nam oczekiwać na jego realizację. W ustalonym terminie skontaktuje się z nami przedstawiciel zleceniobiorcy w celu przeprowadzenia montażu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*