Budowlanka

O czym pamiętać podczas układania kostki brukowej?

O czym pamiętać podczas układania kostki brukowej?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kostka brukowa to powszechnie używany materiał budowlany. W wielu przypadkach służy budowy do przydomowych zabudowań, ścieżek w ogródku, tarasu, czy podjazdu do garażu. Jednak jak właściwie ułożyć taką kostkę brukową. Na co należy zwrócić uwagę?

Nawierzchnia z kostki brukowej – co i jak?

Przed przystąpieniem do roboty przede wszystkim należy takową kostkę zakupić. Na rynku znajduje się dość sporo różnych rodzajów tego typu produktów, więc warto dopasować ją do indywidualnych potrzeb. Aby kostka spełniła swoje zadanie, ważne jest jej właściwe ułożenie. Może to być dość uciążliwe głównie dla osób, które nigdy wcześniej nie miały styczności z tego typu robotami. Jednak po zapoznaniu się z podstawowymi zasadami, cały proces okaże się banalnie prosty i poradzi sobie z nim chyba każdy. Warto do tego typu usług wynająć sprawdzoną firmę budowlaną, która wykona to zadanie za nas. Kostka brukowa cena Poznań może wahać się od około 40 do 80 zł za metr kwadratowy.

Zanim przystąpi się do układania kostki, przede wszystkim należy sprawdzić, czy nie są one uszkodzone. Dopóki nie zostanie ona użyta do budowy, możliwe będzie zgłoszenie jej do reklamacji. Następnym krokiem jest przygotowanie podłoża, które powinno składać się z odpowiednio grubej podbudowy i podsypki. Do podbudowy posłużyć może żwir, grys, żużel i tym podobne materiały. Na zagęszczonej podbudowie należy nałożyć około 5-centymetrową warstwę z piasku lub drobnego żwiru. Na tak przygotowanym podkładzie można zacząć układać kostkę brukową.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*