Technika

Pomocne specyfiki, które warto stosować w ramach pielęgnacji samochodu.

Pomocne specyfiki, które warto stosować w ramach pielęgnacji samochodu.
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zadbany i pięknie wyglądający samochód osobowy to najlepsza wizytówka jego właściciela. Poza tym podróżowanie w doskonale utrzymanym aucie jest czystą przyjemnością nie tylko dla kierowcy, ale również pasażerów. Podstawowym warunkiem osiągnięcia tego celu jest regularne mycie karoserii i innych elementów pojazdu za pomocą odpowiednich preparatów i środków. Na szczęście chemia do samochodu jest łatwo dostępna w licznych supermarketach, na stacjach paliw oraz w motoryzacyjnych sklepach stacjonarnych i internetowych. 

Wybierajmy produkty wysokiej jakości 

Pielęgnacja auta polega przede wszystkim na usuwaniu z karoserii kurzu, błota, odchodów ptaków i innych zabrudzeń wynikających z codziennej eksploatacji pojazdu. Do mycia dużych powierzchni należy stosować płyny, szampony i aktywne pianki o delikatnym działaniu, posiadające właściwy odczyn pH i łatwo się pieniące. Muszą one stosunkowo szybko wchodzić w reakcję z brudem, eliminując go bez uszkadzania powłok woskowych czy ceramicznych. W większości tego rodzaju środki nie wymagają żadnego tarcia – wystarczy je nałożyć na karoserię, a następnie spłukać chłodną lub letnią wodą. Z kolei do usuwania miejscowych zabrudzeń należy wykorzystywać dedykowane preparaty w aerozolu o skoncentrowanej formule i wycierać je miękką szmatką, ewentualnie papierowym ręcznikiem.

Do konserwacji opon oraz felg nadają się zaś specjalne preparaty ochronne, które posiada w swojej ofercie np. ten sklep: https://carmann.pl/pl/c/Felgi-i-opony/7. Ogromne znaczenie ma również nabłyszczanie i woskowanie lakieru po jego umyciu. Tutaj przydadzą się zwłaszcza profesjonalne balsamy oraz woski odporne na wilgoć, promienie słoneczne i zmienne temperatury. Pogłębią one kolor lakieru, a dodatkowo nadadzą mu pożądany połysk.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*