Life & Style

W jakim wieku najlepiej zapisać dziecko do żłobka?

W jakim wieku najlepiej zapisać dziecko do żłobka?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nie ma jednej uniwersalnej odpowiedzi na pytanie, kiedy należy zapisać dziecko do żłobka, ponieważ każde dziecko jest inne. Wszyscy wiemy, że są dzieci, które są gotowe do szkoły w wieku 4 lat, podczas gdy inne nie są nawet przeszkolone w zakresie toalety, dopóki nie skończą 7 lat. Na jakiej podstawie mamy więc określić, czy nasze maluchy są gotowe do opieki poza domem?

Oto kilka oznak, że Twoje dziecko może być gotowe na pójście do żłobka:

Dziecko jest podekscytowane na myśl o żłobku

Dobrym sposobem na podjęcie decyzji o zapisaniu do żłobka jest wysłanie dziecka na kilka dni próbnych. Jeśli zauważysz, że podoba mu się to miejsce i będzie w stanie poradzić sobie z trudnością, jaką jest rozstanie z rodzicami, prawdopodobnie dziecko jest już gotowe.

Dziecko potrafi współdziałać z innymi

Dzieci, które uczęszczają do żłobka takiego jak https://akademiamlodychtalentow.edu.pl/zlobek/, uczą się, jak odpowiednio rozmawiać z innymi, jak dzielić się zabawkami i wspólnie bawić się z innymi dziećmi, nie denerwując się, gdy ktoś im coś zabierze lub nie chce się bawić tym, czym one chcą się bawić. Wiedzą również, jak grzecznie powiedzieć „nie”, kiedy ktoś zaczyna przekraczać ich granice. Jeśli Twoje dziecko jest gotowe na te nowe doświadczenia, rozważ zapisanie go do żłobka.

Dziecko potrafi wiele rzeczy zrobić samodzielnie i jest chętne do nauki

Ważne, by dziecko, które zamierzasz posłać do przedszkola było samodzielne jak na swój wiek, ponieważ opiekunki w żłobku muszą zajmować się kilkoma dziećmi jednocześnie i nie będą w stanie poświęcić pełni uwagi Twojemu dziecku.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*